درباره گروه نساجی آپادانا

نقطه سرآغاز مجموعه آپادانا تاسیس شرکت نخ و الیاف آپادانا در سال 1389 شمسی و با پشتوانه مدیریتی قریب به ربع قرن تجربه در دویست کیلومتری شهر تهران با هدف تولید تخصصی نخ های اکریلیک جهت کاربرد در صنعت فرش ماشینی بود.

از طرفی موفقیت این شرکت در جلب رضایت مشتریان و یافتن جایگاه مناسب در بازار بعنوان تامین کننده ای قابل اطمینان و از طرف دیگر نیاز روزافزون بازار به نخ های ظریف به روش فرآیند تولید تاو به تاپس و طبعأ نیاز به رنگرزی تاو شرکت نیل پاد ابهر از این گروه و بصورت همجوار در سال 1394 تاسیس و در کمتر از یکسال به بهره برداری رسیده است.

در ادامه بنابر احساس نیاز در بازار فرش های ماشینی لوکس و توسعه ی کمی و کیفی محصولات این گروه ، در سال 1400، واحد دیگری جهت تولید تخصصی نخ های میکرو فایبر تاسیس که باز هم طی یکسال به تولید و بهره برداری رسیده است؛ تا آنجا که کارکنان این مجموعه هم اکنون، حدود 500 نفر هستند.

مدیران و کارکنان این شرکت پیوسته کیفیت را در سر لوحه اهداف و عملکرد خود قرار داده و با حساسیت و به کارگیری تجهیزات آزمایشگاهی به روز اروپایی آن را رصد میکنند.

این مجموعه به پشتوانه قریب به ربع قرن سابقه مدیران آن در صنعت نساجی و فرش ماشینی در سال 1389 با هدف تولید انواع نخ فرش ماشینی اکریلیک تحت عنوان شرکت نخ و الیاف آپادانا ابهر تأسیس و شروع به فعالیت نمود.

در سال 1394 نیاز روزافزون بازار به نخ های ظریف به روش تو به تاپس از یک طرف و انجام فرآیند رنگرزی الیاف TOW از طرف دیگر مدیران مجموعه را برآن داشت تا شرکت نیل پاد ابهر تاسیس و در سال 1395 به بهره برداری برسد.

مدیران این مجموعه در سال 1400 با بهره مندی از دانش، تجربه و تکنولوژی روز اروپا و با هدف تولید انواع نخ بالک و فانتزی اقدام به تاسیس شرکت سیمین نخ ظریف نموده اند.

در حال حاضر گروه نساجی آپادانا با سرمایه گذاری ها و تلاش های صورت گرفته در هر سه شرکت موفق به کسب جایگاه مناسبی در زمینه تولید انواع نخ هایبالک و نابنالک اکریلیک به روش تو به تاپس از نمره 21 الی 72 بصورت یک لا و چند لا شده است. واحد رنگرزی این مجموعه نیز امکان رنگرزی انواع الیاف استیپل از جمله اکریلیک و پلی استر را داشته و در زمینه رنگرزی الیاف TOW و رنگرزی انواع نخ دارای پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و ماشین آلات رنگرزی می باشد.

از دیگر خدمات این شرکت انجام عملیات تو به تاپس و تامین تاپس مصرفی دیگر کارخانجات می باشد که با توجه به کیفیت بالا و بسته بندی منحصر به فرد یکی از تامین کنندگان مطرح این محصول به شمار می آید و کشور را از وابستگی به واردات تاپس بی نیاز نموده و در خروج ارز صرفه جویی نموده است.

طراحی و اجرا توسط chiadesign ChiaDesign